Będziesz wystawcą na Kongresie PTK? Zgłoś się do Konkursu na najbardziej innowacyjny projekt, rozwiązanie organizacyjne lub produkt. Wygraj 5000 zł!
06.09.2022

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na najbardziej innowacyjny projekt, rozwiązanie organizacyjne lub produkt prezentowany w ramach Digital Cardio Area podczas XXVI Międzynarodowego Kongresu PTK 2022.

Digital Cardio Area to nie tylko innowacyjny projekt i wyjątkowa specjalnie zaaranżowana strefa, ale przede wszystkim prestiżowy Konkurs na najbardziej innowacyjny projekt, rozwiązanie organizacyjne lub produkt prezentowany podczas XXVI Międzynarodowego Kongresu PTK 2022. Nie zabraknie więc wybitnych specjalistów z dziedziny kardiologii, która jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi medycyny na świecie.

Przemiany rynkowe sektora medycznego w ostatnich latach pozwoliły na rozwój nowego modelu innowacyjności: oprócz projektów badawczych, których przeprowadzenie wymaga czasu i sporego kapitału, znalazło się miejsce na koncepcje wykorzystujące nowoczesne systemy informatyczne i teleinformatyczne. One również wymagają finansowania, dają jednak więcej możliwości poszukiwania odpowiedniego inwestora. Oczywiście nie bez znaczenia jest sam pomysł, ale także możliwość jego skomercjalizowania. Równie ważne jest prezentowanie specjalistom najnowszych rozwiązań służących szybkiej diagnostyce czy zapobieganiu rozwojowi chorób sercowo-naczyniowych.

Celem Konkursu jest promocja Wydarzenia towarzyszącego XXVI Międzynarodowemu Kongresowi Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i mającego na celu zaprezentowanie najnowocześniejszych technologii wykorzystywanych w medycynie, w szczególności osiągnięć i rozwiązań związanych z prewencją i leczeniem chorób układu krążenia wśród: firm, startupów, instytutów medycznych i uczelni wyższych działających w obszarze nowoczesnych technologii informatycznych, teleinformatycznych oraz sprzętowych wykorzystywanych w medycynie.

Konkurs obejmuje w szczególności tematykę: technologia IT, sprzęt i urządzenia medyczne, farmacja, biotechnologia, rozwiązania procesowe (projektowe/systemowe), zastosowanie sztucznej inteligencji oraz kategorie: start-up, ośrodek medyczny/naukowy, innowacyjne rozwiązanie oferowane przez firmę z doświadczeniem rynkowym (min. 5 lat na rynku usług i innowacyjnych rozwiązań).

Ocena projektów konkursowych będzie dokonana przez Komisję Konkursową w dniach 22-24 września 2022 r. Przewodniczącym Komisji Konkursowej jest płk prof. dr. hab. n. med. Paweł Krzesiński - Przewodniczący Komisji Informatyki i Telemedycyny oraz Infrastruktury Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Rady Naukowej WIM, Komisji Własności Intelektualnej Wojskowego Instytutu Medycznego. Nagroda w Konkursie ma charakter finansowy i wynosi 5.000,00 zł.

Nie zwlekaj i zgłoś swój projekt do konkursu na najbardziej innowacyjne rozwiązanie organizacyjne lub produkt prezentowany podczas XXVI Międzynarodowego Kongresu PTK 2022!

POKAŻ projekt specjalistom ze środowiska kardiologicznego. BĄDŹ częścią najważniejszego wydarzenia kardiologicznego w kraju. OPOWIEDZ o swoim projekcie na scenie. ZYSKAJ zainteresowanie, bezcenne opinie, partnera biznesowego. DYSKUTUJ o funkcjonalnościach nowego produktu/rozwiązania z lekarzami praktykami. SKORZYSTAJ ze skali: ponad 5000 uczestników, 300 wykładowców z kraju i zagranicy, 50 czołowych firm medycznych i farmaceutycznych. ZWERYFIKUJ koncepcję z autorytetami z branży.

Wypełnij formularz i dołącz multimedialną prezentację swojego projektu w formule „Elevator Pitch” trwającą nie dłużej niż 3 minuty, następnie zaprezentuj swój projekt na scenie Digital Cardio Area w dniu 22 września 2022. Bądź z nami podczas uroczystej Inauguracji Kongresu – być może odbierzesz główną nagrodę w konkursie.

Więcej o projekcie: https://kongres2022.ptkardio.pl/dca

Zgłoś projekt: https://kongres2022.ptkardio.pl/formularz_dca