Digital Cardio Area – strefa innowacji podczas XXVI Międzynarodowego Kongresu PTK
22.08.2022

Współczesna medycyna nie istnieje bez nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Dlatego podczas XXVI Kongresu PTK serdecznie zapraszamy do strefy Digital Cardio Area - specjalnie zaaranżowanej przestrzeni dla prezentacji najbardziej nowatorskich pomysłów, technologicznych odkryć i rozwiązań związanych z prewencją i leczeniem chorób układu krążenia. Zaś wszystkich Państwa, którzy nie tylko interesują się nowinkami ze świata kardiologii, ale także je tworzą zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na najbardziej innowacyjny projekt, rozwiązanie organizacyjne lub produkt.

Digital Cardio Area to nie tylko innowacyjny projekt i wyjątkowa specjalnie zaaranżowana strefa, ale przede wszystkim prestiżowy Konkurs na najbardziej innowacyjny projekt, rozwiązanie organizacyjne lub produkt prezentowany podczas XXVI Międzynarodowego Kongresu PTK 2022. Nie zabraknie więc wybitnych specjalistów z dziedziny kardiologii, która jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi medycyny na świecie.

Przemiany rynkowe sektora medycznego w ostatnich latach pozwoliły na rozwój nowego modelu innowacyjności: oprócz projektów badawczych, których przeprowadzenie wymaga czasu i sporego kapitału, znalazło się miejsce na koncepcje wykorzystujące nowoczesne systemy informatyczne i teleinformatyczne. One również wymagają finansowania, dają jednak więcej możliwości poszukiwania odpowiedniego inwestora. Oczywiście nie bez znaczenia jest sam pomysł, ale także możliwość jego skomercjalizowania. Równie ważne jest prezentowanie specjalistom najnowszych rozwiązań służących szybkiej diagnostyce czy zapobieganiu rozwojowi chorób sercowo-naczyniowych.

Celem Konkursu jest promocja Wydarzenia towarzyszącego XXVI Międzynarodowemu Kongresowi Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i mającego na celu zaprezentowanie najnowocześniejszych technologii wykorzystywanych w medycynie, w szczególności osiągnięć i rozwiązań związanych z prewencją i leczeniem chorób układu krążenia wśród: firm, startupów, instytutów medycznych i uczelni wyższych działających w obszarze nowoczesnych technologii informatycznych, teleinformatycznych oraz sprzętowych wykorzystywanych w medycynie.

Konkurs obejmuje w szczególności tematykę: technologia IT, sprzęt i urządzenia medyczne, farmacja, biotechnologia, rozwiązania procesowe (projektowe/systemowe), zastosowanie sztucznej inteligencji oraz kategorie: start-up, ośrodek medyczny/naukowy, innowacyjne rozwiązanie oferowane przez firmę z doświadczeniem rynkowym (min. 5 lat na rynku usług i innowacyjnych rozwiązań).

Ocena projektów konkursowych będzie dokonana przez Komisję Konkursową w dniach 22-24 września 2022 r. Przewodniczącym Komisji Konkursowej jest płk prof. dr. hab. n. med. Paweł Krzesiński - Przewodniczący Komisji Informatyki i Telemedycyny oraz Infrastruktury Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Rady Naukowej WIM, Komisji Własności Intelektualnej Wojskowego Instytutu Medycznego. Nagroda w Konkursie ma charakter finansowy i wynosi 5.000,00 zł.

Zapraszamy do udziału w strefie Digital Cardio Area! Możecie Państwo być częścią tego wyjątkowego projektu i uczestniczyć w prezentacjach najbardziej innowacyjnych rozwiązań organizacyjnych i produktów prezentowanych podczas XXVI Międzynarodowego Kongresu PTK 2022!


Więcej o projekcie: https://kongres2022.ptkardio.pl/dca
Zgłoś projekt: https://kongres2022.ptkardio.pl/formularz_dca
Kontakt w sprawie uczestnictwa jako wystawca: kongres2022@ptkardio.pl